Portiekdecoraties Groenling en Wielewaalflat
Hans Geluk
Over dit kunstwerk.
Dit kunstwerk op de pilaar van de flat Groenling is gerealiseerd door Hans Geluk. Het gedicht in het werk is speciaal hiervoor geschreven door voormalig stadsdichter Kasper Peters. Het werk is interactief; het hele gedicht kan alleen worden gelezen als meerdere mensen tegelijk de sensoren in het werk in beweging brengen. De kunstenaar wil hiermee bijdragen aan de interactie tussen bewoners en voorbijgangers.
Misschien woon je in de Groenling
voor de plattegrond of het uitzicht
om ergens in gedachten heen te gaan
misschien hou je van het suizen
in de gangen, het ploppen van je oren
het zachte dansen van de lift op zwaartekracht
of doof je graag de lichten
aan het einde van de dag als de stad
zicht openstelt voor weer een liefdesepisode
of hou je aan het einde van het jaar
van de plek op hemelhoogte waar je pijlen
van dichtbij de toekomst in ziet schieten
Kasper Peters
Over de totstandkoming.
Het kunstwerk werd gerealiseerd in opdracht van de Stichting Literaire Activiteiten Groningen (SLAG) en in samenwerking met Kunst op Maat van het CBK Groningen. Hierbij worden bedrijven of instellingen die een kunstopdracht willen realiseren gekoppeld aan een startende Groninger kunstenaar. Het CBK begeleidt de kunstenaar en draagt bij aan het budget.
Hans Geluk realiseerde tegelijkertijd met het kunstwerk op de Groenling ook een soortgelijk werk in de portiek van de flat Wielewaal. In dit werk is een gedicht van voormalig stadsdichter Rense Sinkgraven verwerkt.
Locatie.
Wielewaalplein
Facts & Figures.
-
Door
Hans Geluk -
Wijk
Oosterparkwijk -
Jaar van realisatie
2016