Naar inhoud

Hier een cookie tekst met verwijzing naar de cookies pagina.

Indische antilope

Wladimir de Vries

Over dit kunstwerk.

De Indische antilope, een bronzen contour met hierin metselwerk van twee soorten bakstenen, siert het Giga-complex bij het voormalig voetbalstadion Oosterpark.
 
De Groninger beeldhouwer Wladimir de Vries maakte het kunstwerk in 1957 voor de nieuwbouw van de Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren aan de Zaagmuldersweg 1. In 2012 is dit pand gesloopt voor nieuwbouw. Kunstwerkgroep Oosterpark Nooit Saai (ONS) zette zich in voor het behoud van dit kunstwerk in de wijk. Zij vond woningcorporatie Nijestee bereid om de Indische antilope op te nemen in het Giga-complex. In oktober 2012 is het kunstwerk geïntegreerd in de nieuwbouw. 
 
Van Wladimir de Vries staan in de stad tien beelden; allemaal vrouwen of dieren. De meest bekende zijn Landbouw en Veeteelt, oftewel Blote Bet op de Herebrug; Het Veulen aan de Radesingel en De Wisent in het Noorderplantsoen. Zijn werken – alle figuratief van aard – zijn gerealiseerd in de periode van ongeveer 1950 tot 1980. Dat was juist de tijd waarin een overheersende voorkeur voor abstracte kunst begon te ontstaan. Maar De Vries bleef in zijn oorspronkelijke, traditionele stijl werken. Zijn eigenzinnigheid kenmerkt ook de beelden waaruit trots spreekt: de fiere houding van Blote Bet, het triomfantelijk trompetten van De Olifant.

Locatie.

Kraanvogelstraat 24 t/m 54 (gevel Giga-complex)

Bekijk op de kaart

Facts & Figures.

  • Door
    Wladimir de Vries

  • Wijk
    Oosterparkwijk

  • Jaar van realisatie
    1957

  • Kunstsoort
    Kunst in/aan bouwwerk, Wandsculptuur

  • Materiaal
    Baksteen, Brons

  • Afmetingen
    h 1,95 x b 2,50 m